6-latek w szkole

SZEŚCIOLATEK
W SZKOLE

Telefon zaufania

Masz problem?
Zadzwoń!

116 111

bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

www.116111.pl

Bezpieczne wakacje

Akcja Komputery za tonery

Comenius

Galeria zdjęć

Polecamy

Kolorowe spotkania z ortografią

Ciekawe filmy, gry i zabawy dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze

sobota, 06 lutego 2010 20:03

WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY - TELEFON INTERWENCYJNY

Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje, że corocznie w czasie trwania zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jest uruchamiana interwencyjna linia telefoniczna: 032 200 21 71. Telefon jest czynny całą dobę. Dzwoniąc pod ww. numer można zgłaszać przypadki występowania zagrożeń dla zdrowia lub życia uczestników wypoczynku, a także zastrzeżenia dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

 
wtorek, 09 lutego 2010 21:49

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

"Komputer to nowoczesność i okno na świat,
ale trzeba mądrze i rozważnie z niego korzystać"

9 lutego w całej Europie - i po raz szósty w Polsce - obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła tradycyjnie już włączyła się intensywnie w realizację haseł tej kampanii. Przez cały miesiąc odbywały się lekcje informatyki poświęcone problematyce zagrożeń płynących z Internetu oraz sposobom przeciwdziałania im. W oparciu o materiały dydaktyczne dostępne na stronie "Dziecko w sieci" oraz własne scenariusze, nauczyciele informatyki przeprowadzili  w klasach  II ?VI zajęcia edukacyjne, mające na celu  uświadomienie zagrożeń, jakie uczniowie mogą  napotkać  korzystającz  Internetu. Mamy nadzieję, że nasze działania wykształcą u uczniów umiejętności rozpoznawania wartości moralnych i dokonywania świadomego wyboru w trakcie korzystania z komputerów oraz Internetu. POZNAJ ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

 
wtorek, 09 lutego 2010 19:56


W NIEZWYKŁEJ KRAINIE KRASNALI

Dnia 9 lutego uczniowie klas pierwszych i trzecich obejrzeli wspaniałą baśń muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali". Została ona przygotowna przez aktorów  Teatru Dzieci i  Młodzieży w Łodzi. Podczas spektaklu dzieci brały udział w zabawach przy muzyce i  zawodach zręcznościowych. Wybrane dzieci losowały prezenty. Joasia wylosowała maskotkę pluszową. Każdy widz został obdarowany balonem.

 
poniedziałek, 01 lutego 2010 18:41

IV FESTIWAL TALENTÓW

"Ja nie myślę, co mówię, ja mówię, co myślę
Talent daje iskrę, samoistnie zabłysnę
"

Uczniowie Zespołu Szkół w Gołkowicach zapraszają
na IV Festiwal Talentów pt."Iskry talentów",
który odbędzie się 12 lutego 2010r., o godz. 16.00 w budynku gimnazjum.

W programie:
- koncert muzyki poważnej i rozrywkowej
- występy zespołów tanecznych
- pokazy sportowe
- recytacje poważne i mniej poważne

Zaprezentują się talenty samorodne i oszlifowane
przez nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

 
wtorek, 09 lutego 2010 18:56

"DZIECI ŚLĄSKA DZIECIOM HAITI"


Uczniowie szkolnego koła "PCK" przeprowadzili zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Dzieci Śląska Dzieciom Haiti". Na wyżej wymieniony cel zebrali 268,35 zł.

 
wtorek, 09 lutego 2010 18:35

I DO RYTMU I DO TAKTU ĆWICZMY TAŃCZMY W RYTM KOMPAKTU

We wtorek  20.01.2010 w naszej szkole odbył się VIII konkurs ? Ido rytmu i do taktu ćwiczmy tańczmy w rytm kompaktu?, zorganizowany przez Ewelinę Kłosek. Konkurowały ze sobą dziewczęta z klas IV-VI. Uczennice oczarowały publiczność znakomitymi układami gimnastyczno- tanecznymi. Przy dźwiękach muzyki dały popis swoich umiejętności. Podczas występów wykorzystały różnorodne przyrządy gimnastyczne. Jury , którego skład stanowili nauczyciele najwyżej oceniło zespół z klasy Va. Dziewczęta zostały docenione za kreatywną aranżację, choreografię oraz pomysłowe rekwizyty. II miejsce zdobyły sympatyczne kowbojki, zachwyciły publicznośc energetycznym  tańcem. Dzielnie walczyły debiutantki z klasy IV a i IV b. Zajęły III miejsce. Czwartoklasistki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności-trzeba przyznać z powodzeniem! Gratulujemy!!!

 
poniedziałek, 01 lutego 2010 17:37

JACEK STOKOWY FINALISTĄ
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO

Uczeń klasy VIa - Jacek Stokowy - został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego organizowanego przez  Śląskie Kuratorium Oświaty. O tym, iż jest to nie lada osiągnięcie, świadczy fakt, że do finału konkursu wiedzy ogólnej dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego, z Gminy Godów dostał się tylko Jacek.
Jacek to wszechstronnie utalentowany szóstoklasista, odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach. Często reprezentuje szkołę, zdobywając wysokie lokaty w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
Gratulujemy i życzymy Jackowi zdobycia tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplnarnego!

 
sobota, 30 stycznia 2010 17:06

NOWY PLAN LEKCJI


Przypominamy wszystkim uczniom naszej szkoły,
że od poniedziałku 1 lutego obowiązuje nowy plan lekcji.

 
sobota, 30 stycznia 2010 17:11

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

W dniu  28.01.2010r.  w bibliotece Zespołu Szkół w Gołkowicach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas Ia i Ib na czytelników biblioteki. Uczniowie pod opieką pań wychowawczyń ? pani Katarzyny Tomas i Justyny Prochasek przybyli do biblioteki aby po raz pierwszy skorzystać z jej zasobów. Zdarzenie to poprzedzone zostało inscenizacją, w której uczniowie klasy Va przygotowani przez bibliotekarkę p. Alicję Thomas, zaprezentowali wybrane postaci z bajek.WIĘCEJ

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 68 z 80