Akcja Komputery za tonery

6-latek w szkole

SZEŚCIOLATEK
W SZKOLE

Telefon zaufania

Masz problem?
Zadzwoń!

116 111

bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

www.116111.pl

Bezpieczne wakacje

Comenius

Galeria zdjęć

Polecamy

Kolorowe spotkania z ortografią

Ciekawe filmy, gry i zabawy dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze

niedziela, 10 kwietnia 2011 18:37

GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT7 kwietnia 2011 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum w Gołkowicach odbył się Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Drużyna naszych dziewczyn "Dzikie Koty" zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
wtorek, 05 kwietnia 2011 18:01

FINALISTA KONKURSU INFORMATYCZNEGO

Już wcześniej informowaliśmy o sukcesie ucznia klasy VIb Kamila Ruska w konkursie informatyczno – ekologicznym „Pi razy eko 2011 – domowa ekologia w statystykach”. W poniedziałek 28 marca 2011 r. Kamil wraz z rodzicem i nauczycielką informatyki zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Rybniku na uroczystość wręczenia nagród. W wyniku klasyfikacji końcowej, po dwóch etapach konkursu, nasz uczeń zajął ostatecznie II miejsce.

Pan Starosta Powiatu Rybnickiego - Damian Mrowiec wręcza nagrody Laureatom.

 
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 10:15

INFORMACJA

W związku z tym, że w czwartek 31 marca odbyły się wywiadówki w klasach, konsultacje z dnia 6 kwietnia są odwołane.

 
środa, 30 marca 2011 17:14

PPRZYPOMINAMY - 5 KWIETNIA ( WTOREK ) GODZ. 900
SPRAWDZIAN W KLASIE VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

We wtorek 5 kwietnia 2011r. o godzinie 900 rozpocznie się sprawdzian szóstoklasisty. Uczniów klas szóstych obowiązuje: strój galowy, legitymacja szkolna, długopis z czarnym wkładem i przybory geometryczne (linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel, ołówek, gumka). Nie wolno używać korektorów (zmazików), kalkulatorów. Nie wolno posiadać przy sobie telefonu komórkowego. ŻYCZYMY WAM POWODZENIA! Zachęcamy szóstoklasistów do rozwiązania sprawdzianów z poprzednich lat.

KLASY I- II oraz IV -V !!!
DZIEŃ 5 KWIETNIA JEST DNIEM USTAWOWO WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

 
poniedziałek, 07 lutego 2011 14:57

KONKURS NA SZKOLNĄ WITRYNĘ INTERNETOWĄ

Zagłosuj na naszą szkolną stronę internetową w konkursie Interklasy. By oddać swój głos wystarczy kliknąć na link KONKURS EDUSEEK migający po prawej stronie i w kolumnie głosuj aktywować kod, który zarejestruje Wasz głos. Możesz głosować raz dziennie.
Zapraszamy do głosowania!


Jednocześnie przypominamy, iż w marcu 2009 roku szkolna strona uzyskała tytuł Szkoły Miesiąca. W nagrodę nasza pracownia komputerowa otrzymała programy antywirusowe.
 
środa, 30 marca 2011 09:09

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY Z WIZYTĄ WE WŁOSZECH

W dniach 21 - 25 marca ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły ( Emilia Karasek, Dominika Konopek, Aleksandra Fit, Paulina Zientek, Małgorzata Błasiak, Patryk Walica, Artur Sojak, Kamil Rusek ) na czele z koordynatorem projektu Anitą Kurasz oraz dyrektorem szkoły Panem Waldemarem Paszylką, w ramach projektu Comenius gościła z wizytą we Włoszech. W czasie pięciodniowej wizyty dzieci polskie poznały włoską szkołę. Szczególną atrakcją dla uczestników spotkania była wycieczka na Monte Cassino oraz do Rzymu. Największy zachwyt wzbudziły: Bazylika św. Piotra, Fontanna di Trevi, Coloseum, Plac Hiszpański. 25 marca wszyscy z ogromnym żalem pożegnali się z piękną Italią i poznanymi tam przyjaciółmi. ( Szersza relacja z wizyty w Pontecorvo pojawi się wkrótce ). FOTO

 
środa, 30 marca 2011 19:25

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH I DRUGIEJ W TEATRZE

Każdy zapewne pamięta jakim magicznym miejscem dla "malucha" jest teatr. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję przejść do krainy bajek za sprawą spektaklu "Calineczka", który oglądali w Rybnickim Centrum Kultury. A jak było? Na to pytanie opowiadali jeden przez drugiego, opisując swoje wrażenia pełnymi emocji głosami i zapewniając, że "fajnie...".

 
sobota, 15 stycznia 2011 19:36

1% PODATKU

Zachęcamy wszystkich Rodziców harcerek i harcerzy, zuchów i sympatyków harcerstwa do wpłacenia swojego 1 procenta podatku dochodowego na rzecz ZHP Chorągwi Śląskiej - KRS 0000273051 Hufiec Ziemi Wodzisławskiej Gromada Zuchowa "Przyjaciele Lasu". Nasza gromada działa już 8 rok i dzięki dotychczasowym wpływom na rzecz gromady i wsparciu Rady Rodziców zuchy zostały częściowo umundurowane. Bardzo dziękujemy za dokonane wpłaty i liczymy na dalsze wsparcie.

 
środa, 23 lutego 2011 20:58

FINALISTA KONKURSU INFORMATYCZNEO

Uczeń klasy VIb Kamil Rusek został finalistą międzyszkolnego konkursu informatyczno – ekologicznego „Pi razy eko 2011 – domowa ekologia w statystykach”. Kamil wykonał prezentację multimedialną na temat „Co wpada do pieca centralnego ogrzewania?”. Jego zadaniem było przygotować i przeprowadzić ankietę, w której pytał mieszkańców domów m.in. o rodzaj opału, szacunkową ilość zużywanego opału w ciągu roku, segregację śmieci w gospodarstwie domowym, sposoby utylizacji odpadów biologicznych (z pola, ogrodu), sposób ogrzewania wody, rodzaj piecyka kuchennego (elektryczny, gazowy, inny), zbieranie plastikowych nakrętek, baterii, puszek itp. Następnie należało odpowiednio opisać zgromadzone dane oraz przygotować wnioski z analizy statystycznej. Wyróżniona prezentacja zawierała  wykresy, diagramy, arkusze kalkulacyjne, elementy grafiki itp. Finał konkursu odbędzie się w dniu Święta Liczby Pi – czyli  14 marca 2011r. w Gimnazjum im. majora pilota Antoniego Tomiczka w Lyskach.Oficjalna strona internetowa konkursu:  www.pirazyeko2011.republika.pl

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnie >>

Strona 68 z 94